021-86023253|021-86023287
021-77093755
تهران:م آرژانتین خ احمد قصیر(بخارست) خ یکم پ14

شارژر باتری یو پی اس و انواع آن

شارژر باتری یو پی اس و انواع آن

شارژ باتری یو پی اس : شارژر باتری یو پی اس و انواع آن باتری ups و هر نوع باتری دیگر که استفاده شده اند در کلیه صنایع بدون شارژ باتری مفهومی ندارند و قابل استفاده نمی باشند بعد از اینکه شارژ اولیه باتری تمام شود.

بعد از ساخت باتری ها شارژ اولیه حدود ۳۰ الی ۴۰ درصد در باتریها داریم که اگر این شارز نیز به اتمام برسد دیگر باتری شارزی نخواهد داشت و غیر قابل استفاده خواهد بود پس نتیجتاً جهت استفاده از باتری ها به شارژر باتری نیازمندیم که بتوانند بعد از دشارز باتری ، باتری را بطور کامل شارز نمایند تا باتری به مدت طولانی قابل استفاده باشد.شارژر باتری یو پی اس و انواع آن

شارژرها اکثرار در خودروها روی دینام ماشین و به کمک دینام ماشین باتری خودرو را شارژ میکنند.
در یو پی اس ها قسمتی از برد الکتریکی وجود دارد که قسمت شارژر دستگاه محسوب میشود. شارژرها وظیفه شارژ باتری را بر عهده دارند با دتوجه به اینکه باتریها دارای ولتاژ و جریان DC هستند شارژر نیز باید با یک ولتاژ و جریان DC باتری را شارز نماید.
لازم به ذکر می باشد کخ جریان شارز مناسبی برای شارژر باتری ها باید توسط شارژر در نظر گرفته شود که این امر در طول عمر باتری بسیار مهم و دخیل می باشد.

شاخصه های مهم شارژ باتری

از دیگر شاخصه های مهم شارژ زمان قطع و وصل شارژ می باشد. شارژ مناسب در این اغمر شارژی می باشد که در شارژ کامل باتری قادر باشد در زمان مناسب شارژر را قزع نماید تا به باتری آسیبی نرسد.
میبینیم شارز و ماکزیمم شارژ باتری مهم می باشد یعن اینکه دشارز کامل و بیش از انداره و شارز بیش از اندازه در عمر باتری یو پی اس بسیار ذخیل می باشد و باید رعایت گردد.
گرمای بیش از اندازه محیطی اولین آسیبی که به دستگاه یو پی اس می رساند قسمت شارژر دستگاه می باشد زیرا شارژ خودش داغ میکند به همین خاطر است که باید دمای محیط یو پی اس مناسب باشد.