021-86023253|021-86023287
021-77093755
تهران:م آرژانتین خ احمد قصیر(بخارست) خ یکم پ14

اختلالات برقی، قطع برق و بکارگیری یو پی اس

یو پی اس

اختلالات برقی، قطع برق و بکارگیری یو پی اس کاهش ناگهانی جریان برق: این جریان بطور معمول در اثر راه اندازی ولتاژهای الکتروموتور در سیستم شبکه ای برق ایجاد شده و باعث بروز مشکل از جمله: ریست شدن سیستم های رایانه ای، Ceash کردن سیستم، و یا قفل شدن صفحه کلید رایانه میشود که این زمان بروز این موارد سیستم یو پی اس بلافاصله و در کمتر از یک ثانیه عمل کرده و میزان بار مورنیاز مصرفی تجهیزات را از باطری یو پی اس تامین کرده و پس از برطرف شدن اختلالات به حالت اولیه برگشته میشود.
قطع کلی برق شهری: در این صورت دستگاه یو پی اس با تکیه بر باطری مخصوص داخلی خود و تا میزان انرژی که در آن (باطری یو پی اس) ذخیره شده است، میزان برق مصرفی موردنیاز تجهیزات را فراهم میکند.اختلالات برقی، قطع برق و بکارگیری یو پی اس
افزایش ناگهانی و شدید ولتاژ برق شهری: این اختلال در اثر بوجود آمدن صاعقه و یا رعد و برق در سیستم شبکه برق شهری ایجاد میشود و ازاین جهت ولتاژ برق ممکن است تا ده ها برابر بالا رود. در دستگاههای یو پی اس مدارهای محافظتی قرار گرفته شده است که در برابر انرژی بوجود آمده ناشی از این پدیده را از بین برده و از نفوذ آن به تجهیزات و سیستم های کامپیوتری جلوگیری به عمل می آورد.
کاهش طولانی مدت ولتاژ برق شهری: در این مواقع سیستم یو پی اس مشابه زمان قطعی کامل برق شهری عمل میکند یعنی میزان بار مصرفی موردنیاز تجهیزات را از طریق باطری مخصوص خود تامین میکند.
همچنین در صورت عدم سیستم یو پی اس برای برطرف کردن این مشکل میتوان از تثبیت کننده ولتاژ (استابیلایزر) استفاده کرد. استابیلایزر ها کاهش یافتن ولتاژ برق را جبران میکنند . میزان بار مصرفی مورد نیاز برا تجهیزات را تامین میکنند.
افزایش طولانی مدت ولتاژ برق شهری: اگر افزایش ولتاژ برق زمان زیادی طول بکشد امکان آسیب رسیدن به قطعات سخت افزاری تجهیزات مصرفی بالا میرود و یو پی اس ها به میا میآیند ازاین جهت که ممکن است اشکالات جدی در سیستم سخت افزاری تجهیزات بوجود آید. در این موقع سیستم های یو پی اس این جریان افزایش یافته را قطع کرده و خود برق مورد نیاز تجهیزات را تامین میکند.
بوجود آمدن نویز: بطور معموا در سیستم شبکه ای برق شهری تجهیزاتی از جمله مایکروفر ها، مایکروویو ها هستند که سبب ایجاد نویز و نیز تداخل جریان الکترومغناطیسی در خطوط برقی میشود. برای جلوگیری از ایجاد نویز و اختلا الکترومغناطیسی، در دستگاههای یو پی اس قسمتی تحت عنوان فیلتر در نظر گرفته شده تا آسیبهای بوجود آمده در اثر این اختلالات را تا حد ممکن کاهش دهد.

 

یو پی اس