021-86023253|021-86023287
021-77093755
تهران:م آرژانتین خ احمد قصیر(بخارست) خ یکم پ14

حقایق فروش یو پی اس

واقعیتهایی در مورد فروش یو پی اس

حقایق فروش یو پی اس در فروش یو پی اس هدف، برقراری ارتباط با مشتری و متقاعد ساختن وی برای خرید یو پی اس به شیوهای هر چه موثرتر است. برای این منظور باید شناخت کاملی از مشتری که قصد خرید یو پی اس داشت. باید تعریفی از یک مشتری ایدهآل داشت. باید از خود پرسید چرا مشتری باید یو پی اس ما را برای خرید انتخاب کند.

واقعیتهای تازه که در مورد فروش یو پی اس بوجود آمده:

۱. امروزه، تعداد فروشندگان یو پی اس بیشتر از تعداد خریداران یو پی اس است.

۲. امروزه، فروش ups از هر زمان دیگری پیچیدهتر است.

۳. امروزه، فرایند فروش ups تمرکز بیشتری را نسبت به گذشته طلب میکند.

۴. جلب اعتماد مشتری یو پی اس ، امروزه بیش از هر زمان دیگری در فروش ups مطرح است.

۵. برای موفقیت در فروش یو پی اس ، باید اصول اولیه را به شدت مورد توجه قرار داد.

از جمله مسائل کلیدی که در فروش ups مطرح است یافتن مشتری، ایجاد حسن تفاهم و رابطه نزدیک با مشتری، تشخیص نیازها، معرفی یو پی اس یا خدمات مورد ارائه، پاسخگوئی کامل و قانع کننده به سوالات مشتری، تکمیل و قطعی ساختن فرایند فروش ( یو پی اس اطمینان از اینکه مشتری درست در همین لحظه از شما خرید میکند) و خرید مجدد مشتری از شما در آینده هستند.

جستجو کردن برای یافتن مشتری برای فروش یو پی اس :

برای هر آنچه که در مورد فروش ups انجام میدهید از قانون ۸۰ به ۲۰ تبعیت کنید. وظیفه اصلی یک فروشنده یو پی اس خلق مشتری و سپس حفظ آن است. به عنوان یک فروشنده خوب یو پی اس باید هشتاد درصد زمان خود را صرف ایجاد مشتری کرده و تنها بیست درصد زمان خود را به حفظ آنها اختصاص دهید.

فرایند فروش یو پی اس شامل سه فعالیت پایهای و اصلی است: ابتدا جستجو و یافتن مشتری، سپس ارائه یو پی اس و متقاعد ساختن مشتری برای خرید یو پی اس از شما و در پایان هم پیگیری و قطعی ساختن فرایند فروش ups ، یعنی خرید، درست در همان لحظه است. برای یک فروش یو پی اس موفق باید هشتاد درصد از وقت به دو مرحله اول و تنها بیست درصد به مرحله سوم اختصاص یابد. قویترین و پربارترین واژه در در عرصه فروش ups «اکتشاف» است. یعنی مهمترین کار جستجوی مشتری و یافتن آن است.

۳. ارتباطات در فروش یو پی اس

قانون- کسی از شما خرید یو پی اس می کند، مگر اینکه متقاعد شود که شما دوست او بوده و در راستای علایق او عمل میکنید.

– دانسته‌های شما برای مشتریان بیاهمیت است، مگر زمانی که بدانند چقدر میدانید.

– امروزه معمولا رابطه ایجاد شده بین مشتری و فروشنده یو پی اس پس از فروش یو پی اس هم حفظ میشود. بنابراین تصمیم به خرید یو پی اس به معنای تصمیم برای ایجاد یک ارتباط بلند مدت است.

– به دلیل پیچیدگی یو پی اس /خدمات ارائه شده، رابطه مهمتر از آن چیزی است که در معرض فروش ups قرار دارد.

بنابراین از بدو ایجاد فرایند فروش ups ، ایجاد رابطه با مشتری حرف اول را میزند. بر این اساس مدل جدید که برای فروش ups ارائه میشود کاملا بر خلاف مدل قدیمی است که قبلا وجود داشت.

بنابراین طبق مدل جدید ایجاد حس اعتماد در مشتری امروزه از هر چیز دیگری مهمتر است. در این زمینه یک قانون وجود دارد: «خوب گوش کردن باعث ایجاد اعتماد میشود.» کلیدهای شنیدن به گونهای موثر به قرار زیر هستند:

۱. به دقت به صحبتهای طرف مقابل گوش کرده و بین صحبت‌هایش وقفه نیندازید.

۲. قبل از پاسخگوئی اندکی تامل کنید.

۳. برای روشن‌تر شدن منظور طرف مقابل اقدام به پرسیدن سوال‌های مناسب کنید.

د. به طرف مقابل خود بازخور بدهید. این کار میتواند تکرار آنچه او گفته در قالب عبارت‌های شما باشد. این کار سبب کاهش ترس مشتری و افزایش حس اعتماد او میشود.

۴. مثلث طلائی فروش یو پی اس

مثلث طلائی فروش ups کلید موفقیت شما در آینده است. سه نوع مختلف برای فروش ups وجود دارد:

۱. فروش ups مبتنی بر رابطه (خود را به عنوان یک دوست معرفی کنید.)

۲. فروش ups مبتنی بر مشاوره (خود را در موقعیت یک حل کننده مساله و یک مشاور قرار دهید.)

۳. فروش ups مبتنی بر آموزش (خود را در موقعیت یک معلم قرار دهید.)

بنابراین مثلث فروش ups مثلثی است که رابطه، مشاوره و آموزش در سه راس آن قرار گرفته و مشتری در مرکز آن قرار دارد.

از دیگر روشهای موفق فروش ups روش مبتنی بر قصهگوئی است. در این روش هنگام معرفی یو پی اس داستان‌هایی از موفقیت مشتریان قبلی بیان میشود. بشر ذاتا بیان قصه و داستان را دوست داشته و این روش میتواند تاثیر فراوانی داشته باشد. داستان تا سال‌های سال در ذهن باقی میماند ولی بیان واقعیت به شکل ساده و قالب غیر داستانی در کمتر از ۵ دقیقه به فراموشی سپرده خواهد شد.

۵. قطعی ساختن و تکمیل فرایند فروش یو پی اس

قانون- فروشندگان یو پی اس موفق پیشاپیش برای قطعی کردن و تکمیل فروش ups برنامهریزی میکنند.

منظور از تکمیل فروش ups همان خرید یو پی اس شما توسط مشتری است. روشهای مختلفی برای اتمام فرایند فروش ups وجود دارد که از آن جمله میتواند از نوع دعوت کردن، انتخاب بین دو گزینه اختیاری، تکمیل بخشی از مرحله فروش ups (مثل تکمیل یک فرم)، استفاده از آخرین بهانه مشتری به عنوان دلیلی برای خرید یو پی اس یا خدمت مورد ارائه، اشاره کرد.

هر چه در مرحله ایجاد اعتماد نسبت به یو پی اس یا خدمات مورد ارائه بهتر عمل شود، احتمال خرید یو پی اس از جانب مشتری بالاتر رفته و تکمیل فرایند فروش ups سریعتر و قطعیتر صورت میگیرد.

گذشته از همه انواع مطرح شده چنانچه یک فروشنده یو پی اس موفق باشید میتوانید سوالی خلاقانه و زیرکانه به عنوان سوال پایانی برای مشتری چنان طرح کنید که مطمئن باشید او حتما به شما پاسخ مثبت خواهد داد و درست در همان لحظه یو پی اس شما را خریداری میکند.

۶. هفت راز فروش ups موفق

گام اول: جدیت در هر آنچه که انجام می‎‎دهید. مصمم باشید که در مسیرتان همواره رو به بالا و در جهت تعالی حرکت کنید.

گام دوم: مهارت خود را برای فروش ups موفق مشخص کنید. از این مهارت برای رفع محدودیت‌های موجود بهره بگیرید. سایر مهارت‌های لازم را با تمرین و تکرار کسب کنید.حقایق فروش یو پی اس

گام سوم: با افراد مناسب مشورت کنید. منظور اشخاص موثر، مثبت و موفق است، چرا که مصاحبت با اینگونه افراد حس مثبتی در شما ایجاد کرده و با افزایش انرژی شما حرکت‌تان به سوی موفقیت را تسریع میکند.

گام چهارم: همواره در حفظ سلامتی خود کوشا باشید. در این مورد همواره به خاطر داشته باشید که پیشگیری بهتر از درمان است.

گام پنجم: همواره به خود به عنوان بهترین در زمینه کاریتان بنگرید. برای این منظور باید تصورات ذهنی خود را کنترل کنید. بر خلاف افراد متوسط و سطح پایین که همیشه در اندیشه آخرین شکست هستند، آنچه همواره در ذهن افراد موفق تداعی میشود تصویر آخرین موفقیت‌شان است.

گام ششم: با خود به شیوهای مثبت گفتگو کنید. به این منظور باید مکالمات درونیتان را تحت کنترل درآورید. برای رسیدن به چنین منشی همواره درباره اهداف خود بیندیشید.

گام هفتم: عملکرد مثبت؛ رفتن، حرکت، مشغولیت و نیز نوعی حس اضطرار را همواره در خود داشته باشید.حقایق فروش یو پی اس

افراد موفق همواره در حال فعالیت هستند و حتی لحظهای دست از تلاش برنمیدارند.