021-86023253|021-86023287
021-77093755
تهران:م آرژانتین خ احمد قصیر(بخارست) خ یکم پ14

یو پی اس ایرانی و خارجی : مقایسه ups های ایرانی و خارجی

یو پی اس ایرانی و خارجی

یو پی اس ایرانی و خارجی : ups های ایرانی توسط شرکتهای ایرانی تولید میشوند از جمله شرکت فاراتل که از اولین تولیدکنندگان یوپی اس در کشورمان می باشند.
یو پی اس های خارجی شامل تمام کشورهایی میشود که کار تولید یوپی اس را انجام می دهند از جمله کشور ایتالیا – آلمان – امریکا و چین …
تولید UPS به گونه ای است که عملکرد کلید یوپی اس ها در کل دنیا و ایران یکی می باشد ولی با اندک تفاوت تکنولوژی ساخت ups.
ups های تولید شده شرکت فاراتل تا حد ۱۰kva بوده و این شرکت بطور خلاصه ups های توان پایین را تولید میکند.
اما کشورهای تولیدکننده یوپی اس کلیه ی توان های ups را با تکنولوژی های مختلف تولید میکنند.
قطعات و مداراتی که در ups ها استفاده میشود تفاوت جزئی دارند ولی مداراتی در طراحی ups تعبیه شده اند که تفاوت یو پی اس های تولیدی را با هر کمپانی برای ما آشکار می سازد.

مدارات abm و scm در یو پی اس

مثلا مدارات abm و scm که در همه ی ups ها موجود نمی باشد و کار احیای باتری یو پی اس را انجام می دهد.
از جمله مشخصه های این ups ها وجود این دو مدار می باشد که می تواند کار احیای باتری را انجام دهند و طول عمر باتری ups را تا حدودی افزایش دهند.
به عینه مشاهده شده است که ups ها ی ایرانی دارای  شارژرهایی با تکنولوژی ساخت قدیمی تولید میشوند که نسبت به مشابه خارجی خود طول عمر باتری را کاهش می دهند که این ایراد هم توسط تولید کنندگان ایرانی رفع شده است.
از دریگر شاخصه های یو پی اس های خارجی نسبت به یو پی اس های ایرانی وزن و حجم کم این ups ها می باشد که تولد کنندگان خارجی توانسته اند در حد امکان وزن و حجم ups های تولیدی را پایین بیاورند و در عوض سرعت عملکرد و سوئیچینگ این دستگاهها را بالا ببرند.