021-86023253|021-86023287
021-77093755|021-77093752
تهران:م آرژانتین خ احمد قصیر(بخارست) خ یکم پ14

بایگانی اسفند, ۱۳۹۵

باطری و محاسبه Back up Time (زمان برقی دهی )

باطری و محاسبه Back up Time (زمان برقی دهی )

زمان برق دهی باتری یو پی اس : اگر یک ساعت بخواهیم باتری یو پی اس  کار کند و مثلا جریان مصرفی بار باشد، این جریان را روی محور عمودی و زمان را روی محور افقی پیدا نموده و سپس محل تقاطع این دو خط را بدست می آوریم . بر حسب این که نقطه بدست آمده به کدام منحنی نزدیک تر است آن عدد انتخاب میشود .

نمودار محاسبه زمان برق دهی باتری یو پی اس

زمان برق دهی باتری یو پی اس

برای محاسبه بک آپ تایم یا محاسبه زمان برق دهی باتری ups از نمودار فوق استفاده میکنیم. همچنین برای آگاهی دقیق از مدت زمان برق دهی متناسب با توان مصرف کننده های مربوطه، با واحد فروش و مشاوره شرکت تکا انرژی تماس بگیرید.واحد فروش تکا انرژی

چند نکته :

۱- در یو پی اس بخشی به نام Monitoring ولتاژ ورودی و خروجی وجود دارد . در نوع OnLine اگر ولتاژ ورودی تا ۲۸۸V  و در نوع Interactive تا ۲۶۸v افزایش یابد باتری ها در مدار قرار نگرفته و ورودی در خروجی ظاهر میشود .

۲- ایزولاسیون گالوانیک ( Galvanic Isulation ) یکی از انواع ایزولاسیون است که برای بحث Safe کابرد دارد و اغلب در UPS هایی که در پزشکی کاربرد دارند ، بکار می رود.

۳- چاه ارت رعد و برق و چاه ارت الکتریکال باید جدا باشند و حداقل در فاصله بیست و پنج متری از هم واقع شوند . عمق این چاهها متفاوت و متناسب با موارد استفاده آنها می باشد.

۴- در تغذیه ۴۸V 48 راندمان نسبت به تغذیه ۳۶V بالاتر است .

 نحوه ی محاسبه بک آپ تایم باتری ups, فرمول محاسبه باطری یو پی اس, راندمان باطری ups, یو پی اس پزشکی, چاه ارت ups,

نگهداری و مدیریت باتری یو پی اس (ABM)

نگهداری و مدیریت باتری یو پی اس (ABM)

مدیریت باتری یو پی اس : باتری های Sealed Lead Acid در  ۲۵ºc نگهداری میشوند و به ازای هر  ۱۰ºC افزایش دما عمر آن نصف و ظرفیت آن افزایش می یابد . اگر هر روز یک بار باتری شارژ و دشارژر کامل شود ، با توجه به اینکه با گذشت هر شش ماه از کارکرد باتری ، از ظرفیت آن تا ۴۰ % کاسته میشود لذا پس از انقضاء شش ماه باتری بایستی تعویض گردد.

باتری یو پی اس  های با عمر ۵ سال حداکثر ۱۸۰ تا ۲۰۰ بار باتری های ده ساله ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ بار و باتری های بیست ساله تا ۲۰۰۰ بار می تواند شارژ و دشارژ شوند.

مدیریت باتری یو پی اس در در سیستم های UPS – ABM مدیریت  باتری

ABM مخفف Advanced Battery Management است.

در دستگاههای UPS پیشرفته به دلیل استفاده از مدار ABM باتری در مواقع لزوم در مدار شارژ قرار می گیرد که این امر سبب میشود باتری Over charge نشده و عمر آن افزایش می یابد.

مدار ABM در شرایط یکسان سبب افزایش ۵۰% طول عمر باتری یو پی اس میشود.

مدارباتری

مدیریت باتری یو پی اس

وظیفه سیم ارت در دستگاه تامین برق بدو وقفه (یو پی اس)

وظیفه سیم ارت در دستگاه تامین برق بدو وقفه (یو پی اس)

 سیم ارت یو پی اس : در بیشتر دستگاه های ups علاوه بر از دو سیم فاز و نول, سیم سومی با مشخصه ی  ارت یا همان GND که با علامت زمین مانند نشان داده می شود وجود دارد که ضرورتا نول موجود در مجموعه نیز به یوپی اس وصل می شود.ام ارت از کجا نشات گرفته و منظور از ارت چه میباشد که در زیر مختصرا به آن اشاره می کنیم.ادامه مطلب

UPS ترانس ایزوله

ترانس ایزوله یو پی اس

ترانس ایزوله یو پی اس : ترانسهای ایزوله در یو پی اس ها برای جلوگیری از انتقال ولتاژ بالای AC و کاهش اترات ناشی از صاعقه و حفاظت از اتصال غیر عمد افراد با یکی از سیم ها و یا اتصال کوتاه داخلی بین یکی از سیم ها و بدنه دستگاهها ناشی از رطوبت یا عوامل فیزیکی از ترانس ایزوله استفاده می شود. در ترانس ایزوله به دلیل وجود امپدانس کم, انتقال توان در محدوده طراحی شده را به خوبی انجام می دهد. ادامه مطلب